Mezi favority na nového papeže kardinál Joseph Ratzinger

Kardinálské konkláve, které má zvolit nového papeže se sejde 18.dubna. Podle dobře informovaných zdrojů má dobré šance stát se hlavou katolické církve čítající 1,3 miliardy věřících, poprvé Němec, představitel konzervativního křídla, vlivná zákulisní postava Vatikánu, kardinál Joseph Ratzinger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mše za zemřelého papeže Jana Pavla II. ve Vatikánu

Mše za zemřelého papeže Jana Pavla II. ve Vatikánu | Foto: AFP

77letý Bavor je v své bigotně katolické zemi populární jak mezi politiky, tak i věřícími. Na internetu jeho fan-klub nabízí basebalové čepice, trička i pivní korbele se jménem Ratzinger. Kardinál je jedním ze šesti německých členů konkláve.

Podle dobře informovaných zdrojů jsou jeho šance stát se papežem vysoké, a to zejména vzhledem k jeho pokročilému věku a tedy možnosti, že by se stal provizorním papežem, než církev vyřeší otázku dalšího směrování.

Zejména ve třetím světě sílí požadavky na to, aby se papežem stal tamní rodák, neboť 60 % katolíků žije nyní v rozvojových zemích.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme