Mezi mrtvými na Mallorce jsou lidé z Německa, Španělska a Senegalu. Češi mezi oběťmi nejsou

Při čtvrtečním zřícení terasy baru na Mallorce zemřeli dva zaměstnanci baru – 23letá Španělka a 44letý Senegalec – a dvě mladé německé turistky, uvedla v pátek podle agentury AFP místní policie.

Palma Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve čtvrtek se zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma

Ve čtvrtek se zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma | Zdroj: Profimedia

Při částečném zřícení budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově přišly o život dvě mladé německé ženy ve věku 20 a 30 let a také třiadvacetiletá španělská zaměstnankyně baru a čtyřiačtyřicetiletý muž ze Senegalu, uvedla policie. 

Z dalších 16 zraněných je jich sedm v kritickém stavu, zbylých devět se nachází s těžkými zraněními mimo ohrožení života, píše agentura DPA.

Na Mallorce zahynuli po pádu budovy restaurace nejméně tři lidé, dalších šestnáct se zranilo

Číst článek

Většina lidí postižených čtvrtečním neštěstím jsou cizinci a turisté, řekl místním médiím šéf hasičů Eder García.

„Podle informace našeho honorárního konzulátu Palma de Mallorca by mezi oběťmi neměli být občané ČR,“ sdělil v pátek Radiožurnálu mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Podle španělských médií se kolem čtvrtečních 20.00 zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club, která se nachází na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma, které leží u hlavního města ostrova Palma de Mallorca.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, ale podle mluvčího místní policie se terasa mohla zřítit kvůli tomu, že byla přetížena. Podle BBC se lidé propadli do prostoru, kde byli zákazníci a pracovníci restaurace.

Záchranáři poté prohledávali trosky, neboť panovaly obavy, že v nich mohli uváznout další lidé. Úřady proto vyzvaly všechny v okolí, aby zachovali ticho, aby záchranáři mohli slyšet případné volání přeživších.

Španělský premiér Pedro Sánchez vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. Vláda je podle něj připravena vyslat místním úřadům potřebnou pomoc.

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři. Patří mezi oblíbené turistické destinace, jen loni ji podle BBC navštívilo více než 17 milionů lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme