Mezi oběťmi tuniského útoku je mnoho Britů, řekl premiér Cameron

Britská veřejnost se musí připravit na skutečnost, že mezi oběťmi útoku v tuniské Súse je mnoho obyvatel Spojeného království. Národu to vzkázal premiér David Cameron, který předsedal zasedání krizového štábu COBRA. Britské cestovní kanceláře mezitím hromadně ruší zájezdy do Tuniska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Cameron

David Cameron | Zdroj: Reuters

David Cameron řekl, že v Tunisku přišli o život nevinní rekreanti, kteří si jen užívali volna se svými rodinami a přáteli.

„Podobně jako oběti dalších útoků ve Francii a Kuvajtu nepředstavovali pro nikoho hrozbu," zdůraznil britský premiér.

Islamističtí teroristé se podle něj snaží rozdělit lidi po celém světě, ale podaří se jim nakonec pravý opak. Cameron varoval veřejnost, aby se připravila na velký počet britských obětí atentátu, který ministerský předseda označil za barbarský.

K teroristickému útoku v tuniském letovisku se přihlásil Islámský stát

Číst článek

Přímo v Súse působí britský konzulární tým a na cestě jsou další diplomaté, psychologové a britští policisté.

Tuniským úřadům se už podařilo identifikovat několik obětí. Je mezi nimi 15 Britů. Radikál v Súse zastřelil i několik Tunisanů a turisty z Německa, Belgie a nejméně jednoho Ira.

Šokovaní zahraniční turisté v hotelu Imperial Marhaba | Foto: Reuters

O život přišlo nejméně 39 lidí, převážně zahraničních turistů. K teroristickému útoku už se přihlásil Islámský stát.

Britské cestovní kanceláře posílají do Tuniska dodatečná letadla pro turisty, kteří si přejí co nejrychleji dostat ze země.

Do vlasti během dne přepraví údajně tisíce klientů. Zrušily navíc všechny plánované lety do Tuniska, které se měly uskutečnit příští týden.

Turisté opouštějí po pátečním útoku Tunisko. Češi se bojí, ale zůstávají

Číst článek

Největší britská asociace cestovních kanceláří ABTA odhaduje, že na území celého Tuniska v současnosti tráví dovolenou asi 20 tisíc občanů Spojeného království. V samotné Súse pobývalo asi 2500 Britů.

Britská policie také posílí bezpečnostní opatření na Wimbledonu, který začíná v pondělí.

Jiří Hošek, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme