Mezi Prahou a Mnichovem by měly jezdit rychlovlaky

Vztahy mezi Českem a Bavorskem se zlepšují. Přispěly k tomu nedávné schůzky jejich premiérů - Petra Nečase a Horsta Seehofera. Obě země mluví o užší spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlovlak ICE | Foto: Jan Rosenauer

V budoucnu by tak mezi Mnichovem a Prahou kupříkladu měly jezdit rychlovlaky. Radiožurnálu to v Praze řekl během své návštěvy bavorský ministr hospodářství a dopravy Martin Zeil.

"I kdyby se nám podařilo vše naplánovat, realizace tohoto projektu by mohla proběhnout teprve v druhé polovině tohoto desetiletí." Projekt rychlotrati si podle Zeila přeje jak Bavorsko, tak Česko, protože železniční spojení mezi oběma zeměmi je nedostatečné.

Projekt zatím ale neposvětil hlavní německý úřad pro plánování infrastruktury. Je tedy dost dobře možné, že rychlovlak z Mnichova dorazí do Prahy v budoucnosti ještě vzdálenější.

V brzké době ale obě země určitě spojí evropský navigační systém Galileo - v bavorském Oberpfaffenhofenu je totiž výzkumné středisko a v Praze bude zanedlouho středisko řídící.

Milan Kopp, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme