Mezi teroristy z Beslanu byl důstojník ingušského ministerstva

Ruská média přinesla novinky z vyšetřování teroristického činu v Beslanu. Na přepadení školy se totiž podílel také vysoce postavený důstojník ministerstva vnitra Ingušské republiky Bašir Plijev. Ten byl na federálním seznamu hledaných osob od června, kdy byl podezřelý ze spolupráce s teroristy, kteří postříleli v ingušské Nazrani během jednoho dne na 80 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky školy v Beslanu | Zdroj: ČTK

Bašir Plijev měl přístup k tajným informacím policie a naverboval ho jeden ze spolupracovníků Šamila Basajeva. Vyšetřovatelé ho našli až nyní mezi zastřelenými teroristy z beslanské školy.

Podle nových informací parlamentní vyšetřovací komise pro Beslan nebylo teroristů 32, jak se doposud tvrdilo, ale více. Poprvé se tedy ukázalo, že ne všichni byly zabiti a několika se podařilo uprchnout.

Tuto informaci potvrzují také samotní rukojmí z beslanské školy číslo jedna. "Nemohla jsem je přesně spočítat, když začali střílet, ale měli na mušce celou školu a rozhodně jich bylo víc než 32, jak nám tvrdili. To byla lež," řekla Českému rozhlasu jedna z rukojmích v Beslanu.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme