Mezinárodní tlak na zimbabwského prezidenta sílí

Trojice osobností vystoupila s tvrdou kritikou režimu zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho. Africká země je na pokraji hospodářského kolapsu a v poslední době její obyvatele sužuje i epidemie cholery. Podle zprávy bývalého šéfa OSN Kofiho Annana, amerického exprezidenta Jimyho Cartera a manželky Nelsona Mandely Gracy Machel prokázal prezident Mugabe neschopnost řešit současné problémy své země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mugabe | Foto: European Commission Audiovisual service

Mezinárodní humanitární organizace uvádí, že na epidemii cholery v Zimbabwe letos zemřelo zatím asi šest set lidí. K mezinárodní kritice Mugabeho se v televizi CNN připojil i keňský premiér Raila Odinga, který vyzval k vyslání vojáků Africké unie do Zimbabwe.

"Jestliže Africká unie nebude mít jednotky pro Zimbabwe k dispozici, pak by měla uvolnit cestu pro jednotky OSN, které by okamžitě převzaly kontrolu nad zemí a poskytly humanitární pomoc lidem umírajícím hladem a na choleru."

Marika Táborská, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme