Mezinárodní trestní soud otevřel novou pobočku na Ukrajině. Zaměří se na válečné zločiny

V Kyjevě byla otevřena kancelář Mezinárodního trestního soudu (ICC). Na sociálních sítích to oznámil ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin, podle něhož je kyjevská kancelář největším pracovištěm soudu mimo jeho sídlo v nizozemském Haagu. Kyjevská kancelář soudu se podle Kostina zaměří na vyšetřování ruského působení na Ukrajině. Rusko pokračuje už přes rok a půl v invazi na Ukrajinu.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Děláme vše pro to, aby experti ICC mohli na vlastní oči vidět následky zločinů páchaných agresorem a vyvodit své nezávislé závěry,“ napsal Kostin na sociální síti X, dříve známé jako twitter.

„Společně s celým civilizovaným světem nás spojuje jeden cíl – zajistit, aby se agresor musel zodpovídat za všechny spáchané zločiny,“ uvedl také Kostin.

V březnu ICC vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého obvinil ze zapojení do deportací ukrajinských dětí do Ruska. Zatykač vydal také na ruskou zmocněnkyni pro práva dětí Mariju Lvovovou-Bělovovou.

fos, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme