Mezinárodní tribunál v Haagu stupňuje svou aktivitu

Hlavní žalobkyně soudu Carla del Ponteová přiletěla do Chorvatska, kde má s tamní vládou jednat o vydání několika podezřelých z válečných zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, očekává se, že Ponteová předá chorvatské vládě několik zatykačů na generály armády, včetně národního hrdiny Mirka Novace, zodpovědného za masakr u města Gospiče v roce 1991. Pozorovateleé také očekávají, že žalobkyně bude jednat o prohloubení spolupráce Chorvatska s Mezinárodním tribunálem pro válečné zločiny v Haagu.

Nejnovější informace hovoří o tom, že Carla Del Ponteová potvrdila v Záhřebu obžaloby proti dvěma chorvatským generálům. Chorvatská vláda obdržela zatykače už před měsícem, ale podala proti nim písemný protest. Obě obvinění se týkají zločinů proti srbským civilistům spáchaným v létech 1993 a 1995. Žádost o vydání obviněných generálů by měl posoudit na mimořádném zasedání chorvatský parlament.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme