Mezinárodní tribunál v Haagu stupňuje svou aktivitu

Hlavní žalobkyně soudu Carla del Ponteová přiletěla do Chorvatska, kde má s tamní vládou jednat o vydání několika podezřelých z válečných zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak uvádí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, očekává se, že Ponteová předá chorvatské vládě několik zatykačů na generály armády, včetně národního hrdiny Mirka Novace, zodpovědného za masakr u města Gospiče v roce 1991. Pozorovateleé také očekávají, že žalobkyně bude jednat o prohloubení spolupráce Chorvatska s Mezinárodním tribunálem pro válečné zločiny v Haagu.

Nejnovější informace hovoří o tom, že Carla Del Ponteová potvrdila v Záhřebu obžaloby proti dvěma chorvatským generálům. Chorvatská vláda obdržela zatykače už před měsícem, ale podala proti nim písemný protest. Obě obvinění se týkají zločinů proti srbským civilistům spáchaným v létech 1993 a 1995. Žádost o vydání obviněných generálů by měl posoudit na mimořádném zasedání chorvatský parlament.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme