Mezinárodní tým kriminalistů rozbil organizovaný gang krátící DPH

Česko-slovensko-maďarský vyšetřovací tým zadržel 14 Maďarů. Zátah se odehrál nedaleko města Györ. Organizovaná skupina obchodovala s hutním materiálem a díky krácení DPH vydělala miliony. Česká protikorupční policie se případem zabývala od roku 2009. Postupně zjistila, že se týká také území Slovenska, Polska a Maďarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obnovená křídla bývalých sovětských kasáren, v pozadí věž győrské radnice | Foto: Gregor Martin Papucsek

Největší škodu na nezaplacení DPH utrpěla Slovenská republika, okolo 21 milion eur. Česká republika zatím vyčíslila škody na necelé 3 miliony eur.

V pondělí zadrželi v rámci koordinované akce v obci Győrszentiván 14 osob maďarské národnosti i státní příslušnosti. Tento gang pracoval v Čechách i na Slovensku s takzvanými bílými koňmi, tedy nastrčenými osobami.

Ve velkém vyváželi kovový šrot, zejména měď, a nezaplatili DPH. Zneužili přitom nejednotné předpisy v jednotlivých zemích EU. Celní a policejní orgány ze tří zemí spolupracovaly na případu čtyři roky.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme