Mezinárodní tým kriminalistů rozbil organizovaný gang krátící DPH

Česko-slovensko-maďarský vyšetřovací tým zadržel 14 Maďarů. Zátah se odehrál nedaleko města Györ. Organizovaná skupina obchodovala s hutním materiálem a díky krácení DPH vydělala miliony. Česká protikorupční policie se případem zabývala od roku 2009. Postupně zjistila, že se týká také území Slovenska, Polska a Maďarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obnovená křídla bývalých sovětských kasáren, v pozadí věž győrské radnice | Foto: Gregor Martin Papucsek

Největší škodu na nezaplacení DPH utrpěla Slovenská republika, okolo 21 milion eur. Česká republika zatím vyčíslila škody na necelé 3 miliony eur.

V pondělí zadrželi v rámci koordinované akce v obci Győrszentiván 14 osob maďarské národnosti i státní příslušnosti. Tento gang pracoval v Čechách i na Slovensku s takzvanými bílými koňmi, tedy nastrčenými osobami.

Ve velkém vyváželi kovový šrot, zejména měď, a nezaplatili DPH. Zneužili přitom nejednotné předpisy v jednotlivých zemích EU. Celní a policejní orgány ze tří zemí spolupracovaly na případu čtyři roky.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme