Mezistátní aféra. Švýcarsko nasadilo na německý finanční úřad své špiony

Švýcarské tajné služby sledovaly finanční úřad v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Nasadily nejméně dva agenty na speciální útvar, který se zabývá daňovými úniky.

Berlín/Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarsko | Foto: Emanuel Macoun

Německý speciální útvar získal v minulosti několik datových cédéček s informacemi o německých daňových hříšnících, kteří ukrývali nezdaněné peníze ve švýcarských bankách.

Německo je kupuje od roku 2006. Švýcarská vláda v Bernu německý postup dlouhodobě kritizuje, protože se jedná o data, která někdo ze švýcarských bank odcizil.

Minulý pátek zatkla německá policie ve Frankfurtu nad Mohanem švýcarského agenta Daniela M., který měl od roku 2012 za úkol zjistit, jak Němci odcizená data z bank získávají.

Jak informují německá média, švýcarské tajné služby měly ještě dalšího informanta přímo v daňové správě Severního Porýní-Vestfálska. Kvůli mezistátní aféře se do případu vložil už i německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme