‚Deklarovali svou zaujatost.‘ Trumpův štáb odmítá akreditovat novináře Bloombergovy agentury

Reportéři zpravodajské agentury Bloomberg News už nebudou dostávat akreditace na akce volební kampaně amerického prezidenta Donalda Trumpa. Agentura totiž patří prezidentskému kandidátovi demokratů Michaelu Bloombergovi. Oznámil to v pondělí šéf Trumpova volebního štábu Brad Parscale. A podle něj po vstupu svého vlastníka do předvolebního boje dala jasně najevo, že je zaujatá.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Republikánský prezident USA Donald Trump a jeden z kandidátů demokratů na prezidenta Michael Bloomberg | Foto: Yuri Gripas/Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Miliardář a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg se od minulého týdne oficiálně uchází o nominaci Demokratické strany pro prezidentskou volbu, která Spojené státy čeká za necelý rok.

Žádná investigace o demokratech kvůli kandidatuře majitele. Agentura Bloomberg mění pravidla

Číst článek

Šéfredaktor Bloomberg News John Micklethwait následně oznámil, že jeho reportéři nebudou tvořit investigativní materiály o Bloombergovi ani o jeho rivalech v demokratických primárkách, přístup k prezidentu Trumpovi se ale nemění.

„Jelikož otevřeně deklarovali svou zaujatost, Trumpova kampaň přestává vydávat novinářské průkazy zástupcům Bloomberg News pro mítinky a další akce,“ reagoval Parscale. Agentura Reuters vysvětluje, že zmíněné akreditace ulehčují novinářům práci na předvolebních akcích, protože zástupci široké veřejnosti si na ně musí kupovat lístky a následně vystát dlouhé fronty.

Parscale dále uvedl, že dotazy Bloomberg News či jiné výzvy jejích reportérů se budou posuzovat „případ od případu“. Podle Reuters nebylo ihned jasné, zda přístup k pracovníkům Bloombergovy agentury nezmění také Bílý dům.

Kandiduji na prezidenta, abych porazil Trumpa, oznámil miliardář Michael Bloomberg

Číst článek

Podle šéfredaktora Micklethwaita by obvinění ze zaujatosti od prezidentova volebního týmu „nemohlo být dál od pravdy“. „O Donaldu Trumpovi informujeme férově a nezaujatě od chvíle, kdy se v roce 2015 stal kandidátem, a budeme v tom pokračovat přes restrikce uvalené Trumpovou kampaní,“ uvedl.

Jeho redakce se nicméně po oznámení Bloombergovy kandidatury musí vypořádat s další výzvou. Zpravodajský server BBC připomíná, že při posledních prezidentských volbách Trumpův volební štáb odepřel akreditace novinářům z deníku The Washington Post i webů Huffington Post, Politico a Buzzfeed.

Podle televize CNN servis Bloomberg News vytváří 2700 reportérů a analytiků ve 120 zemích světa. Zpravodajská redakce funguje od roku 1990, kdy podnikatel Bloomberg spustil tuto službu jako doplněk k finančním informacím, které prodával. Servis se rychle rozšířil do řady formátů včetně televizní a rozhlasové sítě a magazínů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme