Bývalý Trumpův právník nastoupil do vězení. Odsedět si má tři roky

Někdejší osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen se v pondělí ohlásil ve věznici v Otisville ležící asi 100 kilometrů od New Yorku, aby si zde odpykal tříletý trest za krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně. Před odjezdem do káznice novinářům řekl, že věří, že až se bude moci opět vrátit ke své rodině, bude Amerika lepším místem.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý Trumpův právník v obležení novinářů.

Bývalý Trumpův právník v obležení novinářů. | Foto: Jeenah Moon | Zdroj: Reuters

„Věřím, že až se znovu připojím ke své rodině a přátelům, tak tato země bude místem, kde u kormidla nebude xenofobie, nespravedlnost a lži,“ řekl Cohen s odkazem na nynějšího prezidenta Trumpa. „Stále je moc toho, co je třeba říct, a já se těším na den, kdy se o pravdu budu moci podělit,“ dodal.

Dvaapadesátiletý Cohen v minulosti tvrdil, že je ochoten nechat se zastřelit místo Trumpa, nyní ale prezidenta tvrdě kritizuje. Označuje ho mimo jiné za lháře, rasistu, xenofoba či kriminálníka.

Trumpův bývalý právník Cohen označil prezidenta za lháře a řekl, že o jednání s Ruskem lhal

Číst článek

Trump pak o Cohenovi řekl, že neustále lže a že dělal špatné věci, které ale s jeho osobou nesouvisí.

Soud v New Yorku v prosinci Cohena shledal vinným z porušení pravidel pro financování volební kampaně. Před volbami z roku 2016 podle všeho uplácel dvě někdejší milenky budoucího prezidenta, aby o poměru s ženatým Trumpem mlčely.

Bývalý Trumpův právník byl rovněž odsouzen k dvěma měsícům vězení za to, že lhal americkým poslancům při slyšení o realitním projektu Donalda Trumpa v Moskvě.

Trest si Cohen bude odpykávat v obci Otisville asi 110 kilometrů severozápadně od New Yorku, kde je káznice s minimální ostrahou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme