Michaela Jacksona zabila smrtelná dávka anestetika propofol

Zpěvák Michael Jackson měl v těle smrtelnou dávku silného anestetika propofol. K takovému závěru došel podle zveřejněných dokumentů koroner v Los Angeles. Agentura Associated Press přišla s nepotvrzenou informací, že koroner viní ze zabití Jacksonova osobního lékaře Conrada Murrayho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Jackson: CD Blood On The DanceFloor / History In The Mix (1997)

O vině lékaře Murrayho spekulují americká především bulvární média už od 25. června, tedy data smrti Michaela Jacksona. Úřad losangeleského koronera, který prováděl pitvu, ale odmítá informace o připravovaném obvinění kolující v médiích stále komentovat.

Policie už Murrayho dvakrát vyslýchala a prohledala jeho dům a dvě pracoviště, na kterých působil. Přesto ho oficiálně zatím z ničeho neobvinila.

Informace o lékařově případné zodpovědnosti za smrt krále popu tak zatím pořád zůstávají na úrovni spekulací.

Propofol zajímá vyšetřovatele

Zhruba v polovině července mluvčí izraelské farmaceutické firmy Teva potvrdila, že se Američané zajímají o silné anestetikum Diprivan neboli Propofol. Teva navíc nedávno stáhla dobrovolně z amerického trhu dvě šarže tohoto generického přípravku, protože jeho podávání způsobilo v několika státech desítkám pacientů bolesti a horečky.

Michael Jackson byl jednou z nejúspěšnějších osobností populární hudby všech dob. Po celém světě prodal tři čtvrtě miliardy nahrávek. V poslední době ho ale pronásledovat skandály a finanční potíže. Smrt ho zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné.

Jackson zemřel 25. června v Kalifornii. Padesátiletého zpěváka našli v jeho domě v Los Angeles přivolaní záchranáři. Za mrtvého byl prohlášený po převozu do nemocnice. Úřad koronera tehdy oznámil, že chce s definitivním závěrem počkat až na výsledky toxikologických a jiných testů, které budou k dispozici za několik týdnů.

Přečtěte si také:
Smrt Michaela Jacksona mohla způsobit injekce s anestetikem
Američané prošetřují, jestli Michaela Jacksona nezabil izraelský lék
Lidé se rozloučili s Michaelem Jacksonem
Svět se rozloučí s Michaelem Jacksonem
Jacksonovi fanoušci si mohou začít vyzvedávat lístky na pietní obřad
O lístky na pohřeb Michaela Jacksona zažádalo přes milion a půl lidí
Zpěvák Michael Jackson je mrtev

Vít Pohanka, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme