Otci zasadily rány nožem a kladivem. Soud připustil, že by sestry Chačaturjanovy mohly být obětmi týrání

Moskevský soud povolil přezkoumat, zda Michail Chačaturjan týral své dcery, které nyní čelí obvinění z jeho vraždy a hrozí jim dlouhý pobyt ve vězení, informuje v pátek agentura TASS. Dříve se vyšetřovatelé odmítali zabývat chováním otce, který byl obviňován z týrání a sexuálního zneužívání.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sestry Krestina (vlevo) a Angelina Chačaturjanovy odcházejí od moskevského soudu | Foto: Mikhail Tereshchenko | Zdroj: Reuters / TASS

Sestry Krestina, Angelina a Marija Chačaturjanovy čelí obvinění z předem domluvené vraždy svého otce Michaila a hrozí jim trest až 20 let odnětí svobody.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že sestry zakoušely ze strany otce násilí včetně násilí sexuálního charakteru. Justiční orgány však odmítly pohlížet na jednání dívek jako na nutnou sebeobranu a odmítaly zahájit prověřování činů jejich otce kvůli jeho smrti. Soud to nyní umožnil.

O zrušení dřívějšího zamítnutí soudu požádali příbuzní Michaila Chačaturjana s cílem dosáhnout jeho rehabilitace. Agentura TASS poznamenala, že pokud se soud začne jeho chováním zabývat, dcery Chačaturjanovy budou posuzovány jako oběti jeho činů.

Chačaturjan byl zavražděn v červenci roku 2018. Jeho dcery ve věku 17, 18 a 19 let mu zasadily mnoho ran nožem a kladivem. Podle závěru vyšetřování byla motivem osobní nevraživost zapříčiněná dlouhodobým fyzickým a psychickým strádáním.

Čin dívek soud klasifikoval jako vraždu předem domluvené skupiny osob. Soud se pak zvlášť v uzavřeném režimu zabývá nejmladší sestrou, která byla podle odborníků ve chvíli daného činu nepříčetná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme