Čech Michal Berg byl zvolen do předsednictva Evropské strany zelených

Na sjezdu Evropské strany zelených, který se koná v belgických Antverpách, byl v neděli do předsednictva strany zvolen Michal Berg z české Strany zelených. Berg chce napomáhat rozvíjení zelené politiky a zelené v Evropě spojovat, uvedli Zelení v tiskové zprávě.

Antverpy/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Evropské strany zelených | Zdroj: European Greens

„Zelení jsou strana, která je proevropská, ale taky k Evropě kritická. Je potřeba spolupracovat se všemi, kdo v evropské spolupráci vidí budoucnost, a já jsem rád, že budu moci ovlivňovat rozvoj zelené politiky ve střední a východní Evropě,“ uvedl Berg. Ke zvolení mu poblahopřál předseda Strany zelených Petr Štěpánek.

Jsme Zelení. Strana zelených se zbavila zkratky SZ, inspirovali se u Pirátů

Číst článek

Michal Berg je český politik a podnikatel v oblasti IT. Členem Strany zelených je od roku 2010, v letech 2016 až 2018 byl jejím místopředsedou. Je také zastupitelem města Vsetína.

Evropská strana zelených je celoevropská politická strana, která vznikla v roce 2004. Mezi hlavní priority patří environmentalismus, boj proti rasismu, rovné postavení žen, legalizace lehkých drog a prvky přímé demokracie. Evropská strana zelených je považována za levicovou stranu. Součástí Evropské strany zelených je i česká Strana zelených, ta se však doposud neprobojovala do Evropského parlamentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme