Čech Michal Berg byl zvolen do předsednictva Evropské strany zelených

Na sjezdu Evropské strany zelených, který se koná v belgických Antverpách, byl v neděli do předsednictva strany zvolen Michal Berg z české Strany zelených. Berg chce napomáhat rozvíjení zelené politiky a zelené v Evropě spojovat, uvedli Zelení v tiskové zprávě.

Antverpy/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Evropské strany zelených | Zdroj: European Greens

„Zelení jsou strana, která je proevropská, ale taky k Evropě kritická. Je potřeba spolupracovat se všemi, kdo v evropské spolupráci vidí budoucnost, a já jsem rád, že budu moci ovlivňovat rozvoj zelené politiky ve střední a východní Evropě,“ uvedl Berg. Ke zvolení mu poblahopřál předseda Strany zelených Petr Štěpánek.

Jsme Zelení. Strana zelených se zbavila zkratky SZ, inspirovali se u Pirátů

Číst článek

Michal Berg je český politik a podnikatel v oblasti IT. Členem Strany zelených je od roku 2010, v letech 2016 až 2018 byl jejím místopředsedou. Je také zastupitelem města Vsetína.

Evropská strana zelených je celoevropská politická strana, která vznikla v roce 2004. Mezi hlavní priority patří environmentalismus, boj proti rasismu, rovné postavení žen, legalizace lehkých drog a prvky přímé demokracie. Evropská strana zelených je považována za levicovou stranu. Součástí Evropské strany zelených je i česká Strana zelených, ta se však doposud neprobojovala do Evropského parlamentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme