Michelle Obamová versus Ann Romneyová. Která bude první dámou USA?

Michelle Obamová nebo Ann Romneyová. Jedna z nich bude po čtyři roky první dámou Spojených států. Obě se poslední rok vehementně snažily pomoci svému muži k zisku prezidentského úřadu. Denně pod drobnohledem médií apelovaly na ženy, důchodce, studenty i etnické skupiny. Zveřejňovaly recepty, pronášely proslovy a vyprávěly vtipy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michelle Obamová a Ann Romneyová - která z nich bude první dámou USA? | Foto: Reuters

Ann Romneyové je 63 let, vyrůstala v Michiganu a má titul bakaláře z francouzštiny. Michelle Obamové je 48 let, pochází z Chicaga a vystudovala sociologii na Princetonu a práva na Harvardu.

Ann Romneyová vychovala pět synů, nejstaršímu je 42 a nejmladšímu 31 let. Michelle má dvě holčičky 14letou Maliu a 11letou Sašu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kandidátky na budoucí první dámu Ameriky přiblížila v Dopoledním Radiožurnálu Silvie Třeslínová.

Pokud by se jejich manželé stali prezidenty, Obamová by se i nadále ráda věnovala boji s dětskou obezitou. Romneyová by pak chtěla pomáhat mladým lidem v nebezpečí.

Takhle podporuje svého muže Michelle Obamová: „Barack neměří úspěch podle toho, kolik člověk vydělá, ale podle toho, jak pomůže ostatním lidem změnit život.“

A takto zase vyzývá voliče k podpoře svého manžela Ann Romneyová: „Tento muž nás nezklame, tento muž pozvedne Ameriku. Dejte mu tu šanci, dejte tu šanci Americe.“

Co se týče módy, Ann Romneyová se drží vlastního stylu. Ten ji celkem vychází. Módní kritici se shodují, že se úspěšně vyhýbá oblíkání Stepfordských paniček a nosí moderní kousky.

Američtí prezidentští kandidáti Barack Obama a Mitt Romney s manželkami Michelle a Ann | Foto: Reuters

Michelle Obamová je ale na tomto poli silná soupeřka, podle mnoha módních časopisů je totiž pravá první dáma módy.

Zatím nejotevřenější boj dvou dam v této disciplíně se odehrál na druhé debatě prezidentských kandidátů, kde se obě dámy oděly do zářivě růžové.

Americkým prezidentským volbám se bude Radiožurnál věnovat podrobně, v noci z úterý na středu začne od půlnoci vysílat volební speciál. Na našem webu budeme volební duel sledovat v online reportáži.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme