Střelba na Univerzitě v Michiganu. Policie hlásí dva mrtvé, podezřelý je na útěku

Na veřejné univerzitě ve městě Mount Pleasant v americkém státě Michigan byli v pátek zastřeleni dva lidé, nikdo další zraněn nebyl. Policie uvedla, že mrtví nejsou studenti a že případ souvisí se sporem v rodině. Podezřelý je na útěku a policie ho považuje za ozbrojeného a nebezpečného.

Washington (Aktualizováno: 17:51 2. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie zasahuje na univerzitě v michiganském městě Mount Pleasant, kde byli postřeleni dva lidé. | Zdroj: www.cmich.edu

Škola v tiskovém prohlášení oznámila, že incident se stal na jedné ze studentských kolejí. Za útočníka je považován devatenáctiletý muž tmavé pleti, po kterém policie nyní pátrá. Identita mrtvých a jejich vztah ke škole oznámeny nebyly.

Univerzita ihned po ohlášení střelby rozeslala studentům a zaměstnancům krizové textové zprávy s varováním, aby se ukryli. „Všichni zůstaňte uvnitř a zamkněte se. Neopouštějte budovu, ve které jste, a nechoďte po kampusu,“ uvedla na twitteru policie.

Incident se stal poslední den výuky před jarními prázdninami. Vzhledem k tomu, že kampus univerzity zůstal nadále uzavřený, vyzvala správa školy, aby se rodiče a příbuzní, kteří si pro své potomky přijeli, aby je odvezli domů na prázdniny, prozatím uchýlili do místního hotelu.

Spojené státy se stále vzpamatovávají z útoku devatenáctiletého Nikolase Cruze, který v polovině února na střední škole ve floridském Parklandu zastřelil 17 lidí. V zemi se nyní vede bouřlivá debata o tom, zda zpřísnit přístup ke zbraním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme