Michiganská univerzita vítá veřejnou angažovanost svého profesora Jana Švejnara

Jan Švejnar nemá svou kandidaturou na prezidenta České republiky na domovské americké univerzitě co ztratit. V rozhovorech pro Český rozhlas a ČTK se na tom v Michiganu shodli jeho kolegové, spolupracovníci i studenti. Michiganská univerzita veřejnou angažovanost svého předního profesora vítá a zřejmě podrží Janu Švejnarovi na nezbytně dlouhou dobu dobře placené místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Profesor Jan Švejnar | Foto: www.jansvejnar.cz

Blízký přítel Jana Švejnara a jeho rodiny z Michiganu, Čechoameričan Ctirad Uher Českému rozhlasu řekl, že ho zájem kamaráda o prezidentský úřad překvapil. Kandidaturu krajana a kolegy z Michiganské university ale podporuje stejně, jako profesor Jindřich Toman vyučující zde českou literaturu.

Švejnarovi američtí studenti se o tom, že se o jejich vyučujícím v Česku mluvilo jako o možném prezidentském kandidátovi, dozvěděli loni v listopadu a přejí mu hodně štěstí.

Švejnarova osobní asistentka na michiganské universitě Faith Vlcek šéfovou ambicí překvapena není. Podle ní bylo jen otázkou času, kdy Jan Švejnar dostane v Česku podobnou příležitost.

Parlament bude hlavu státu vybírat 8. února na Pražském hradě. Profesora ekonomie Jana Švejnara oficiálně nominovali senátoři ze čtyř frakcí včetně opoziční ČSSD. Za favorita je ale považován kandidát občanských demokratů - současný prezident Václav Klaus.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme