Výletní loď zachránila u řeckého Peloponésu 111 migrantů. Snažili se dostat do Itálie

Velká výletní loď Marella Discovery zachránila u řeckého Peloponéského poloostrova 111 migrantů, kteří se snažili dostat po moři ilegálně do Itálie. Ze kterých států zachránění běženci pocházejí, zatím není jasné. Přepraveni byli do řeckého přístavu Kalamata.Mezi zachráněnými je 33 nezletilých. Podle agentury DPA to v neděli uvedla řecká pobřežní stráž.

Atény Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď Marella Discovery zachránila 111 migrantů.

Loď Marella Discovery zachránila 111 migrantů. | Foto: Pjotr Mahhonin | Zdroj: Wikimedia Commons

Plavidlo s migranty se podle agentury DPA dostalo do potíží již v sobotu večer přibližně 40 námořních mil (74 kilometrů) od západního pobřeží Peloponésu.

Po výrazném omezení průchodnosti takzvané balkánské cesty se migranti především z Blízkého východu a Asie snaží dostat do západoevropských zemí po moři.

‚Nebudeme nečinně přihlížet.‘ Lékaři bez hranic začnou znovu pomáhat uprchlíkům ve Středomoří

Číst článek

Pašeráci pro ně za tučné poplatky organizují plavby přímo z Turecka do Itálie s obeplutím Řecka.

Běženci z afrických zemí naproti tomu využívají hlavně riskantní trasu vedoucí přes destabilizovanou Libyi a Středozemní moře do Itálie, která však odmítá tyto migranty přijímat.

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic v neděli oznámila, že obnoví pátrací a záchranné operace u pobřeží Libye.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme