Německo řeší problémy při deportacích odmítnutých žadatelů o azyl, loni uspělo ve třetině případů

Německu se v loňském roce podařilo deportovat jen zhruba třetinu odmítnutých žadatelů o azyl, uvedl nedělník Welt am Sonntag. Ve dvou třetinách případů přišla snaha německých úřadů vniveč, a to třeba kvůli zrušeným letům nebo kvůli tomu, že odmítnuté žadatele o azyl prostě nenašly.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé vesnice Upahl v severním Německu protestují proti plánovanému ubytovacímu zařízení pro uprchlíky

Obyvatelé vesnice Upahl v severním Německu protestují proti plánovanému ubytovacímu zařízení pro uprchlíky | Zdroj: Profimedia

Loni spolková republika do zemí původu vrátila 12 945 odmítnutých žadatelů o azyl. V dalších 23 337 případech se jí ale deportace nezdařila. Vyplývá to z odpovědi německé vlády na dotaz parlamentní frakce opoziční CDU/CSU.

Německá ministryně vnitra chce lépe dělit ukrajinské uprchlíky v Unii. Řešit se má i migrace z jiných oblastí

Číst článek

Právě konzervativci nyní vládu kritizují. Německo se podle nich nachází v největší migrační krizi od roku 2016, a proto musí mít politika návratu do zemí původu prioritu. Jak poznamenává veřejnoprávní televize ARD, vláda sociálních demokratů, svobodných demokratů a Zelených se ve své koaliční smlouvě zavázala zahájit „deportační ofenzivu“.

Ke konci loňského roku bylo v Německu 304 308 migrantů, kterým úřady nařídily opustit zemi. Zároveň ale 248 145 z nich mělo status takzvaných trpěných osob, který jim například kvůli složité situaci v jejich domovské zemi umožňuje dočasně v Německu zůstat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme