Německo nabízí, že přijme část migrantů ze dvou lodí u Lampedusy. V pátek je k tomu vyzval Salvini

Německo nabídlo Evropské komisi, že převezme část migrantů ze dvou lodí nevládních organizací, které běžence zachránily tento týden ve Středozemním moři. Podle agentury DPA to sdělil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členka posádky lodi Alan Kurdi německé organizace Sea-Eye z Řezna

Členka posádky lodi Alan Kurdi německé organizace Sea-Eye z Řezna | Zdroj: Reuters

„Také v případě lodí Alan Kurdi a Alex jsme v rámci evropského solidárního řešení připraveni přijmout část lidí zachráněných v nebezpečné situaci na moři,“ řekl v sobotu Seehofer. Tuto nabídku předal komisi už v pátek a zároveň požádal o koordinaci akce.

Loď Alan Kurdi německé organizace Sea-Eye z Řezna v pátek informovala, že v mezinárodních vodách u Libye zachránila z gumového člunu 65 migrantů. Plavidlo Alex převzalo už ve čtvrtek z gumového člunu jinou skupinu 54 běženců. Kotví s nimi v mezinárodních vodách u italského ostrova Lampedusa a čeká, až je na Maltu přepraví buď italská, nebo maltská pobřežní stráž.

Podle DPA na německé ministerstvo vnitra byl v pátek večer doručen dopis od italského ministra vnitra Mattea Salviniho. Protiimigračně zaměřený člen italské vlády, který zakázal vplouvání lodí nevládních organizací s běženci na palubě do italských vod, v dopise naléhá na Seehofera k převzetí odpovědnosti za loď Alan Kurdi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme