‚Odplata za nepříjemné dotazy‘. S Pompeem nesmí letět redaktorka, jejíž kolegyně rozčílila ministra

Americké ministerstvo zahraničí vyřadilo ze seznamu novinářů, kteří poletí tento týden se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem na zahraniční cestu, reportérku rozhlasové stanice NPR Michele Kelemenovou. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na NPR a asociaci novinářů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo. | Foto: Erin Scott | Zdroj: Reuters

„Považujeme za nepřijatelné takto trestat člena našeho sdružení, které má dlouho tradici v doprovodech ministrů zahraničí na jejich cestách,“ uvedl šéf asociace novinářů Shaun Tandon. Podle něj jde o odplatu Pompea za nepříjemné dotazy, které mu v pátek kladla reportérka stanice NPR Mary Louise Kellyová.

Demokraté v Senátu končí se zdůvodněním impeachmentu. Pak začnou právníci hájit Trumpa

Číst článek

Kellyová se v pátek Pompea dotazovala na loňské odvolání Marie Yovanovitchové z postu americké velvyslankyně na Ukrajině. Ambasadorka později vypovídala v neprospěch prezidenta Donalda Trumpa při veřejném slyšení v Kongresu, jež vedlo k zahájení procesu impeachmentu. Pompeo Keellyové neodpověděl a rozhovor spěšně ukončil. Podle Kellyové si ji pak vzal do jiné místnosti, kde na ni křičel a urážel ji.

Kelemenová, která tento týden nesmí jet s Pompeem do Británie, Běloruska, na Ukrajinu a do střední Asie, pokrývá události kolem ministerstva zahraničí dvě dekády. Důvod, proč na nadcházející cestu nepojede, jí nebyl sdělen. Ministerstvo událost nekomentovalo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme