Majitel Liglass Trading tvrdí, že miliardy na vodní kaskády v Kyrgyzstánu má zajištěné v zahraničí

Společnost Liglass Trading, která získala v Kyrgyzstánu obří projekt na výstavbu vodních kaskád, odmítá pochybnosti o své schopnosti projekt postavit a financovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel firmy Liglass Trading podepisuje v Kyrgystánu dohodu o výstavbě hydroelektrárny. Miliardovým podpisům přihlíží prezident země Almazbek Atambajev | Zdroj: www.prezident.kg

Technicky se má podle majitele Liglassu Michaela Smelíka na přípravě projektu podílet arménská inženýrská firma Gidepinvest. Finance má pak společnost údajně zajištěny mimo Českou republiku, o koho konkrétně jde, ale Radiožurnálu Smelík neřekl.

Kyrgysztán prověřuje českou firmu Liglass. Je to kampaň, reaguje Ovčáček

Číst článek

„Jedná se o institucionální investory i soukromé investory. Je to globální projekt, který s sebou nese tuto nutnost, protože z EGAPu, ani ze standartních bankovních institucí bez toho, že byste tam dala 80 procent vlastní ekvity (finančních prostředků, pozn. red.), to nelze získat. Tyto kontakty jsem získával řádově 10 let,“ řekl.

Finanční poradci firmy jsou podle Smelíka švýcarská Green Capital a americký fond Pantheon. Liglass Trading podepsal kontrakt na vodní elektrárny v hodnotě až 16 miliard korun minulý týden s kyrgyzskou vládou.

Média ale upozornila na to, že o firmě nelze dohledat téměř žádné informace.

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme