Milion polských žáků trpí depresemi. Může za to hlavně škola

Do polských škol dnes vyrazilo téměř pět milionů žáků. Každý pátý má ale vážné psychické problémy. Závěry expertů šokovaly polské ministerstvo školství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učení (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Polská škola ničí děti. Takový varovný titulek dnes použil deník Rzeczpospolita na první straně. Píše, že až milion žáků má příznaky deprese a hlavním viníkem je škola.

Pedagogicko-psychologické poradny v Polsku hlásí, že počet žáků s psychickými problémy rok od roku stoupá a potíže navíc začínají mít i předškoláci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o narůstajícím počtu školáků s depresemi v Polsku zjišťoval tamní zpravodaj Čro Petr Vavrouška.

Polští žáci prožívají ve škole pocity strachu, bojí se spolužáků, nekomunikují s okolím. Učitelé často slabé žáky ponižují před ostatními. To pak může skončit i sebevraždou. Vloni se o ni pokusily více než tři stovky žáků. 170 z nich bohužel zemřelo.

V mnoha případech za to mohla šikana nebo agresivní chování. Jen loni došlo v polškých školách k 25 tisícům přestupků spojených s chováním, což je o 50 procent víc než před pěti lety.

Ministerstvo školství proto rozjelo speciální program, který má dětem s depresemi pomoci. Experti totiž varují, že neřešené psychické problémy si pak žáci a studenti přenesou do dospělosti.

Školáci se povinně učí dva cizí jazyky. Někteří kantoři mají z novinky strach

Číst článek

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme