Militantní libanonské hnutí Hizbaláh podpořilo Sýrii

Libanonské militantní šíitské hnutí Hizbaláh se přihlásilo k podpoře Sýrie v současné politické situaci, kdy Rada bezpečnosti OSN bude projednávat rezoluci o sankcích vůči této zemi. Vyšetřovatelé Spojených národů totiž dospěli k závěru, že se na atentátu vedle libanonských tajných služeb podílely i vysoké syrské kruhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové militantního hnutí Hizbaláh | Foto: AFP

Generální tajemník proíránského hnutí Hizbaláh Šejk Hasan Nasrallah potvrdil, že politika Hizbaláhu se nezměnila a bude nadále podporovat sousední Sýrii. Šejk Nasrallah řekl, že politika různých doporučení Libanonu ze zahraničí musí skončit. Hasan Nasrallah to uvedl v průběhu oslav Dne Jeruzaléma v Bejrútu, které přenášelo několik libanonských televizí. Podle Hizbaláhu řídí tuto politiku doporučení Spojené státy a Francie.

Součástí byla také vojenská přehlídka jednotek Hizbaláhu. Přehlídka až dvaceti tisíc bojovníků připomínala mobilizaci pro boj. Na přehlídce v bejrútské čtvrti Dáhija pochodovali bez munice aktivisté hnutí v černých uniformách. Často se žluto-zelenými prapory Hizbaláhu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme