Zeman zahájil návštěvu Číny večeří pořádanou Si Ťin-pchingem, zmínil i téma nové Hedvábné stezky

Účastí na večeři pořádané čínským prezidentem Si Ťin-pchingem zahájil v neděli český prezident Miloš Zeman návštěvu Číny. Zeman v sobotu odletěl do Šanghaje, kde se zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo. Prezident podle mluvčího hradu Jiřího Ovčáčka u večeře znovu nadnesl téma nové Hedvábné stezky.

Aktualizováno Šanghaj (Aktualizováno: 19:30 4. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oficiální přivítání prezidenta Miloše Zemana v Číně | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Obchodní jednání budou v Šanghaji pokračovat i v následujících dnech. V pondělí zde totiž začíná první ročník mezinárodního dovozního veletrhu China International Import Expo, kvůli kterému do města přijela řada politiků a podnikatelů.

CITIC zvažuje stavbu továrny v Česku. K dohodě by mohlo dojít na česko-čínském obchodním fóru, tvrdí Mynář

Číst článek

Český i čínský prezident budou spolu s dalšími státníky veletrh slavnostně zahajovat. Zeman poté plánuje Si Ťin-pchinga osobně provést českou expozicí a na oplátku se projít čínským pavilonem.

Zeman je během svého funkčního období v Číně počtvrté. Naposledy ji navštívil loni v květnu kvůli summitu k projektu nové Hedvábné stezky. O rok dříve Zemanův protějšek Si Ťin-pching přijel do Prahy. Při letošní návštěvě se plánuje za doprovodu národních delegací celkově sedmá schůzka obou prezidentů.

Zeman, kterého v Číně doprovází početná podnikatelská delegace a čtveřice ministrů, v pondělí navštíví i čínský národní stánek a bude jednat s guvernérem provincie Che-pej Sü Čchinem. Po setkání delegací bude Zeman mluvit i s vedením společnosti CITIC, která postupně zastřešuje většinu čínských obchodních aktivit v Česku. Program v Šanghaji završí v úterý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme