Miloš Zeman končí návštěvu Německa

O mezinárodní situaci a rozšiřování Evropské unie bude v Berlíně jednat předseda české vlády Miloš Zeman s německým kancléřem Gerhardem Schröderem. Premiér se setká i s prezidentem Johannesem Rauem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Thiersem. Zeman tak ukončí dvoudenní návštěvu Německa, během níž se zastavil také v durynské zemské metropoli Erfurtu a ve druhém největším německém městě Hamburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěva českého premiéra bezprostředně navazuje na jeho srpnové rozhovory se Schröderem v době zastávek německého kancléře v západních a severních Čechách a v Bavorsku. Ministerští předsedové tehdy mimo jiné mírnili vzájemné rozladění kolem rozdílných pohledů na bezpečnost jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Probírali i otázku volného pohybu pracovních sil po vstupu kandidátských zemí do Evropské unie. Na závěr dnešního pobytu v Berlíně přednese premiér Zeman přednášku na téma "Dvojí podoba euroskepticismu - západní a východní".

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme