Miloš Zeman končí návštěvu Německa

O mezinárodní situaci a rozšiřování Evropské unie bude v Berlíně jednat předseda české vlády Miloš Zeman s německým kancléřem Gerhardem Schröderem. Premiér se setká i s prezidentem Johannesem Rauem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Thiersem. Zeman tak ukončí dvoudenní návštěvu Německa, během níž se zastavil také v durynské zemské metropoli Erfurtu a ve druhém největším německém městě Hamburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěva českého premiéra bezprostředně navazuje na jeho srpnové rozhovory se Schröderem v době zastávek německého kancléře v západních a severních Čechách a v Bavorsku. Ministerští předsedové tehdy mimo jiné mírnili vzájemné rozladění kolem rozdílných pohledů na bezpečnost jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Probírali i otázku volného pohybu pracovních sil po vstupu kandidátských zemí do Evropské unie. Na závěr dnešního pobytu v Berlíně přednese premiér Zeman přednášku na téma "Dvojí podoba euroskepticismu - západní a východní".

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme