Miloš Zeman končí oficiální návštěvu Slovenska

Dvoudenní návštěvu Slovenska končí premiér Miloš Zeman. Spolu se svým slovenským kolegou Mikulášem Dzurindou měl dnes na programu setkání se studenty Prešovské univerzity při příležitosti 17. listopadu. Při pondělních jednáních se předsedové vlád obou zemí soustředili zejména na vzájemnou podporu a koordinaci v souvislosti s rozhovory o rozšiřování Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a M. Dzurinda | Foto: Samuel Kubáni

Také zazněla otázka, jak si premiér Zeman představuje konkrétní spolupráci při naplňování integračního úsilí směrem k Evropské unii. Podle českého premiéra je intenzita v této oblasti vysoká, což dokazuje i společné pracoviště, které zabezpečuje překlady evropských právních norem. Miloš Zeman dodal: "Naši vyjednavači z naší strany pan Telička a z vaší stran Figeĺ se pravidelně scházejí, aby dohadovali společnou strategii obou našich zemí při vyjednávání vůči takzvané pozici Evropské unie." Český premiér ukončil oficiální návštěvu Slovenska besedou se studenty Prešovské univerzity.

Při pondělních jednáních se premiéři obou zemí soustředili zejména na vzájemnou podporu a koordinaci v souvislosti s rozhovory o rozšiřování Evropské unie, což by mělo být prioritním úkolem ve vzájemných vztazích. Zeman hlavně poukázal na šanci využít situace, kdy se vážně uvažuje o tom, že v roce 2004 vstoupilo do Unie až deset zemí.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme