Miloš Zeman podpořil návrh volebního zákona

Setkáním s newyorskými krajany zakončil premiér Miloš Zeman týdenní návštěvu Spojených států. Krajané se na besedě s českým předsedou vlády zajímali predevším o možnost účasti ve volbách v České republice. Zeman publiku vysvětlil komplikace ohledně tohoto zákona. Zároveň zdůraznil: "Nebude-li přijat volební zákon přijat dostatečně rychle, tak to nejvíce ohrožuje právě naše krajany".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Jan Třeštík | Zdroj: ČTK

Český premiér nový volební zákon včetně korespondeční formy hlasování v zásadě podporuje. Podle něj ale případná účast krajanů výsledky voleb stejně neovlivní.

O situaci v české zbrojovce Aero Vodochody jednal Miloš Zeman s americkým viceprezidentem Dickem Cheneym. Na závěr pobytu ve Spojených státech navštívil také společnost Sikorsky, která spolupracuje s Aerem Vodochody na výrobě amerických vrtulníků. Zeman uvedl, že během jeho návštěvy v USA, včetně schůzek v Bílém domě, se o nákupu stíhaček pro českou armádu nemluvilo.

Premiér Zeman jednal z Bushem o budoucí strategii boje proti terorismu a to jak Spojených států, tak Severoatlantické aliance, tedy i České republiky. Na dotaz, zda jednal se šéfem americké diplomacie Colinem Powellem o nasazení české protichemické jednotky, Miloš Zeman odpověděl kladně s tím, že plány na její nasazení jsou připraveny, bližší podrobnosti však neuvedl. "Brzy se to dozvíte," dodal premiér.

Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme