Miloš Zeman podpořil návrh volebního zákona

Setkáním s newyorskými krajany zakončil premiér Miloš Zeman týdenní návštěvu Spojených států. Krajané se na besedě s českým předsedou vlády zajímali predevším o možnost účasti ve volbách v České republice. Zeman publiku vysvětlil komplikace ohledně tohoto zákona. Zároveň zdůraznil: "Nebude-li přijat volební zákon přijat dostatečně rychle, tak to nejvíce ohrožuje právě naše krajany".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Jan Třeštík | Zdroj: ČTK

Český premiér nový volební zákon včetně korespondeční formy hlasování v zásadě podporuje. Podle něj ale případná účast krajanů výsledky voleb stejně neovlivní.

O situaci v české zbrojovce Aero Vodochody jednal Miloš Zeman s americkým viceprezidentem Dickem Cheneym. Na závěr pobytu ve Spojených státech navštívil také společnost Sikorsky, která spolupracuje s Aerem Vodochody na výrobě amerických vrtulníků. Zeman uvedl, že během jeho návštěvy v USA, včetně schůzek v Bílém domě, se o nákupu stíhaček pro českou armádu nemluvilo.

Premiér Zeman jednal z Bushem o budoucí strategii boje proti terorismu a to jak Spojených států, tak Severoatlantické aliance, tedy i České republiky. Na dotaz, zda jednal se šéfem americké diplomacie Colinem Powellem o nasazení české protichemické jednotky, Miloš Zeman odpověděl kladně s tím, že plány na její nasazení jsou připraveny, bližší podrobnosti však neuvedl. "Brzy se to dozvíte," dodal premiér.

Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme