Zeman se v Pekingu sešel s Putinem. Oba se zúčastní konference o nové Hedvábné stezce

Prezident Miloš Zeman se na konferenci v Pekingu věnované projektu nové Hedvábné stezky krátce sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na twitteru o tom informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezidenti se účastní summitu, který probírá spolupráci zemí v rámci čínského projektu Hedvábné stezky.

Tento článek je více než rok starý.

Peking (Aktualizováno: 16:33 27. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pan prezident se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem sešel velmi krátce o přestávce mezi programy, ve své podstatě to bylo jenom přátelské pozdravení, nebyl příliš čas na širší diskusi,“ popsal prezidentův mluvčí schůzku v Pekingu novinářům. Ovčáček na twitteru zveřejnil fotografii obou státníků, kteří sedí v křeslech a povídají si.

Konference se v Pekingu koná od pátku, v sobotu končí. Kromě Putina na ni přijel například rakouský kancléř Sebastian Kurz nebo italský premiér Giuseppe Conte, celkem jsou v hlavním městě Číny zhruba čtyři desítky prezidentů či premiérů.

Leo Express doveze první vlaky z Číny v druhé polovině roku. Zakázka má hodnotu pět miliard

Číst článek

Je to už druhé setkání světových státníků nad tématem Hedvábné stezky. To minulé se konalo před dvěma lety rovněž v Pekingu. Tehdy se Zeman s Putinem setkal zhruba na hodinu, mluvili třeba o terorismu nebo ekonomice.

Hedvábná stezka

Konference má v sobotu v plánu zasedání kolem kulatého stolu. Zeman by měl před ostatními státníky podle ředitele zahraničního odboru Pražského hradu Rudolfa Jindráka vystoupit v následujících hodinách.

Zeman ve funkci prezidenta zavítal do Číny již popáté. Hlavním cílem jeho cesty je právě účast na konferenci věnované projektu nové Hedvábné stezky, která by měla mimo jiné dopravně propojit Čínu s evropskými i asijskými zeměmi.

Prezident se ve čtvrtek setkal například se zástupci vedení Bank of China a společnosti CITIC. Jak už dříve zjistil Radiožurnál, čínské firmy by mohly postavit část dálnice mezi Prahou a Táborem. Šlo o jedno z témat, které při návštěvě Číny Miloš Zeman řešil.

sva, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme