Miloševič bude čelit jedinému procesu

Slobodan Miloševič bude čelit jednomu jedinému soudnímu procesu, který postihne všechny body obžaloby. K tomuto překvapivému rozhodnutí dnes dospěl po několikatýdenní diskusi mezinárodní trestní tribunál v Haagu. Soudní proces začne 12. února a měl by trvat minimálně rok a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S.Miloševič v Haagu | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich o soudu s Miloševičem

Žaloba proti Miloševičovi má 29 bodů a týká se válečných událostí z Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Kosova. Žaloba obviňuje Miloševiče z genocidy muslimského obyvatelstva v Bosně, ze zločinů proti lidskosti, porušování válečných konvencí a také z vraždění a deportací. Miloševčův proces je výjimečný i proto, že před soudem bude stát státník, který měl celé jedno desetiletí pod palcem půlku Balkánu. Hlavní žalobkyně Del Ponteová je ráda, že proti Miloševičovi bude veden jeden proces, týkající se všech obvinění. "Konflikty na území bývalé Jugoslávie jsou propojené a jedno souvisí s druhým. Oddělené procesy by mohly narušit obžalobu, tvrdí Del Ponteová. Kritici ale dodávají, že žaloba zatím není na tak velký proces zatím připravená.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme