Miloševič byl vydán haagskému tribunálu

O předání bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče Mezinárodnímu tribunálu rozhodla v podvečer srbská vláda. Zatímco představitelé západních států tento krok vítají, jugoslávský prezident Vojislav Koštunica ho označil za nelegální a odporující Ústavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbská vláda Miloševiče vydala jen několik hodin po rozhodnutí jugoslávského Ústavního soudu o pozastavení platnosti dekretu jugoslávské vlády, na jehož základě měl být exprezident haagskému soudu vydán. Generální tajemník Severoatlantické aliance George Robertson postup srbského kabinetu označil za moudrý a odvážný a dodal, že mezinárodní společenství na toto rozhodnutí dlouho čekalo.

Před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii má být Miloševič souzen za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti spáchané srbskými jednotkami v Kosovu. Hrozí mu doživotní vězení. Proces by měl v Haagu začít příští týden.

Zdenka Turková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme