Miloševič chce být volný, aby se mohl hájit

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič požádal haagský tribunál, aby ho během soudního procesu propustil na svobodu. Tvrdí, že je to nezbytné proto, aby se mohl řádně připravit na obhajobu. Miloševič ještě před začátkem procesu odmítl obhájce a řekl, že se bude hájit sám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: ČTK/AP

Slobodan Miloševič argumentuje tím, že se hájí u soudu osobně a je tedy vůči obžalobě v nevýhodě. "Jediné, co mám k dispozici, je telefon ve vězení, a ten stejně nefunguje. Mám právo na rovnost prostředků, proto žádám o propuštění na svobodu", prohlásil Miloševič. Dodal, že obžaloba má k dispozici tým vyšetřovatelů a právníků, zatímco on je sám a ještě nemůže shromažďovat důkazy na svou obhajobu.

Pozorovatelé připomínají, že bývalý jugoslávský prezident má několik právních poradců, kteří jsou spoluzakladateli mezinárodní společnosti na obranu Slobodana Miloševiče. Další advokáti pracují v Bělehradě ve spolupráci s jeho ženou Mirou Markovičovou. Soud Miloševičovu žádost o propuštění posoudí během zítřejšího slyšení.

Miloševič čelí před mezinárodním tribunálem obviněním z válečných zločinů, kterých se měl dopustit v 90. letech během válečných událostí v Bosně, Chorvatsku a v Kosovu. Předpokládá se, že proces bude v nizozemském Haagu trvat nejméně dva roky.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme