Miloševič kritizoval změny v Jugoslávii

Za „převrat“ označil bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič masové říjnové demonstrace, které ho připravily o moc. V projevu na dnešním mimořádném sjezdu Socialistické strany Srbska v Bělehradě také zaútočil na své politické odpůrce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Všichni v tomto sále vědí, jaký druh násilí a bezzákonnosti zavládl od převratu 5. října,“ hřímal Miloševič.

Bývalý jugoslávský prezident, kterému se dostalo bouřlivých ovací delegátů sjezdu, rovněž zdůraznil, že se jeho odpůrci snaží překroutit historii loňské vzdušné kampaně NATO proti Jugoslávii.

Dnešní jednodenní sjezd socialistů je přípravou na parlamentní volby v Srbsku, které jsou plánovány na 23. prosince. Čelní představitelé Socialistické strany Srbska označili Miloševiče za jediného kandidáta sjezdu na funkci vůdce strany, kterou založil v roce 1990 a od té doby ji vedl. Od říjnových masových demonstrací, které ho přinutily připustit porážku v zářijových prezidentských volbách, je to vůbec poprvé, co se Miloševič objevil na veřejnosti.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme