Miloševič obvinil haagský tribunál z diskriminace

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič dnes absolvoval druhé slyšení před haagským Mezinárodním trestním tribunálem. Miloševič během čtyřicetiminutového jednání obvinil představitele soudu a vazební věznice z diskriminace a opět odmítl uznat autoritu tohoto tribunálu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na úvod dnešního slyšení předsedající soudce Richard May řekl, že si Slobodan Miloševič odmítl na svůj očekávaný soudní proces vzít advokáta a chce se obhajovat sám.

Slobodan Miloševič prohlásil, že podmínky ve vazební věznici v Nizozemí jsou neúnosné. "Nechápu proč mám omezené návštěvy členů rodiny, právních zástupců a nemohu komunikovat se světovým tiskem. Nechápu proč mě neustále sledují kamery a strážci, a to i během setkání s manželkou a vnukem," řekl Miloševič a dodal: "Pokud mi tribunál zakáže komunikovat s médii, jedná se o tvrdou diskriminaci. Každý den se objevují články o mé osobě a mé politice a já nemám možnost se k nim vyjádřit."

Předseda soudu Richard May ale Miloševiče upozornil, že podléhá stejnému režimu jako ostatní obvinění ze zločinů z válek v bývalé Jugoslávii, a odročil slyšení na říjen.

Slobodan Miloševič zpochybňuje právoplatnost tohoto tribunálu, který označuje za elegální, především proto, že o jeho vytvoření v roce 1993 nehlasovalo Valné hromáždění OSN. Termín procesu s jugoslávským exprezidentem, který je obžalován z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti za svou roli při konfliktu v Kosovu, nebyl dosud stanoven.

Petr Pospíšil, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme