Miloševič obvinil haagský tribunál z diskriminace

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič dnes absolvoval druhé slyšení před haagským Mezinárodním trestním tribunálem. Miloševič během čtyřicetiminutového jednání obvinil představitele soudu a vazební věznice z diskriminace a opět odmítl uznat autoritu tohoto tribunálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na úvod dnešního slyšení předsedající soudce Richard May řekl, že si Slobodan Miloševič odmítl na svůj očekávaný soudní proces vzít advokáta a chce se obhajovat sám.

Slobodan Miloševič prohlásil, že podmínky ve vazební věznici v Nizozemí jsou neúnosné. "Nechápu proč mám omezené návštěvy členů rodiny, právních zástupců a nemohu komunikovat se světovým tiskem. Nechápu proč mě neustále sledují kamery a strážci, a to i během setkání s manželkou a vnukem," řekl Miloševič a dodal: "Pokud mi tribunál zakáže komunikovat s médii, jedná se o tvrdou diskriminaci. Každý den se objevují články o mé osobě a mé politice a já nemám možnost se k nim vyjádřit."

Předseda soudu Richard May ale Miloševiče upozornil, že podléhá stejnému režimu jako ostatní obvinění ze zločinů z válek v bývalé Jugoslávii, a odročil slyšení na říjen.

Slobodan Miloševič zpochybňuje právoplatnost tohoto tribunálu, který označuje za elegální, především proto, že o jeho vytvoření v roce 1993 nehlasovalo Valné hromáždění OSN. Termín procesu s jugoslávským exprezidentem, který je obžalován z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti za svou roli při konfliktu v Kosovu, nebyl dosud stanoven.

Petr Pospíšil, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme