Miloševič žádá o propuštění z vazby

Slobodan Miloševič požádal o prozatímní propuštění na svobodu. Bývalý jugoslávský prezident je už více než půl roku ve vazební věznici mezinárodního soudu v Haagu. Čeká tam na soudní proces, který má začít 12. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: Interpol
Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich o Miloševičově žádosti

Miloševič v Haagu prohlásil, že pokud ho mezinárodní tribunál propustí dočasně na svobodu, neuteče, ani se nebude vyhýbat soudnímu procesu. Soud zatím na jeho žádost nereagoval. Pozorovatelé tvrdí, že propuštění Miloševiče necelé dva týdny před soudním procesem není pravděpodobné. Zvláště když většina klíčových svědků stále nebyla u výslechu. Jedná se hlavně o čtveřici bývalých jugoslávských politiků, kteří jsou obviněni stejně jako Miloševič ze zločinů proti lidskosti a vraždění v Kosovu. Jedná se třeba o exprezidenta Srbska Milutinoviče nebo bývalého šéfa jugoslávské armády Ojdaniče. Miloševič má stíženou situaci také kvůli svému odmítání autority soudu, což vyvolává obavy, zda by se skutečně k procesu dostavil.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme