Miloševič zatím zůstane ve vazbě

Mezinárodní tribunál v Haagu zatím nepropustí Slobodana Miloševiče z vazby. Bývalý jugoslávský prezident znovu zopakoval žádost o propuštění na svobodu, aby se mohl lépe připravit na svoji obhajobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Miloševič | Foto: ČTK/AP

Miloševič předsedovi poroty tribunálu Richardu Mayovi řekl, že soud nemusí mít obavu z jeho útěku. "Žádám vás o propuštění na svobodu. Dobře víte, že nehodlám zmizet z tohoto místa, kde nejsem souzen jenom já, ale celá moje země a můj národ", prohlásil Miloševič. Předseda poroty přerušil projev bývalého prezidenta Jugoslávie s tím, že soud zváží jeho žádost o propuštění, až to bude aktuální.

Miloševič během slyšení opět obvinil obžalobu, že si hraje zároveň na soudce. "Obžaloba vodí k soudu falešné svědky a předem mě vidí jako odsouzeného. Je to politický proces", uvedl Miloševič, který je obviněný z genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. Pokud mezinárodní trestní tribunál jeho odpovědnost za zločiny během válek v Chorvatsku, Bosně a Kosovu uzná, hrozí mu doživotní trest.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme