Miloševič zítra nechce předstoupit před ICTY

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič neuznává autoritu mezinárodního soudního tribunálu v Haagu a odmítá s ním spolupracovat. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na jeho obhájce. Dva z osmičlenného týmu Miloševičových právníků se s ním dnes v haagském vězení na několik hodin setkali.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič odmítá podle svých obhájců zítra předstoupit v soudní síni tribunálu v Haagu. Zítra se koná první slyšení s bývalým jugoslávským prezidentem, které odstartuje několikaměsíční proces příprav na soudní proces. Soudci mají během prvního slyšení sdělit Miloševičovi obvinění a ten by měl říct, zda se cítí vinen anebo nevinen. Miloševič prostřednictvím svých obhájců oznámil, že neuznává autoritu mezinárodního tribunálu v Haagu, který je podle něj nástrojem Severoatlantické aliance a celý proces je zpolitizovaný. Pokud se Miloševič neobjeví v soudní síni, nebude to mít na rozjezd přípravy procesu žádný vliv. Komplikace mohou nastat až poté, co odmítne spolupracovat během výslechu s hlavní žalobkyní Carlou Del Ponteovou. Pak se bude muset soud spolehnout na shromážděné důkazy, aniž by měl možnost je konfrontovat s Miloševičovou výpovědí.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme