Miloševič zítra nechce předstoupit před ICTY

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič neuznává autoritu mezinárodního soudního tribunálu v Haagu a odmítá s ním spolupracovat. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na jeho obhájce. Dva z osmičlenného týmu Miloševičových právníků se s ním dnes v haagském vězení na několik hodin setkali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič odmítá podle svých obhájců zítra předstoupit v soudní síni tribunálu v Haagu. Zítra se koná první slyšení s bývalým jugoslávským prezidentem, které odstartuje několikaměsíční proces příprav na soudní proces. Soudci mají během prvního slyšení sdělit Miloševičovi obvinění a ten by měl říct, zda se cítí vinen anebo nevinen. Miloševič prostřednictvím svých obhájců oznámil, že neuznává autoritu mezinárodního tribunálu v Haagu, který je podle něj nástrojem Severoatlantické aliance a celý proces je zpolitizovaný. Pokud se Miloševič neobjeví v soudní síni, nebude to mít na rozjezd přípravy procesu žádný vliv. Komplikace mohou nastat až poté, co odmítne spolupracovat během výslechu s hlavní žalobkyní Carlou Del Ponteovou. Pak se bude muset soud spolehnout na shromážděné důkazy, aniž by měl možnost je konfrontovat s Miloševičovou výpovědí.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme