Miloševičova manželka v Haagu

Mira Markovičová, manželka bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče, se před polednem setkala se svým mužem ve vězení v nizozemském městě Scheveningen. Jugoslávský tisk tvrdí, že třítýdenní odloučení Miloševiče a jeho ženy je nejdelší odlukou, kterou tento pár zažil během 30 let společného života.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mira Markovičová přiletěla v půl desáté na letiště v Amsterdamu, kde na ni čekali policisté s černou pancéřovanou limuzínou BMW. Tento typ auta používá mezinárodní tribunál v Haagu pro převozy obviněných kvůli jejich bezpečnosti. Ze stejných důvodů vyslal tribunál limuzínu pro Miru Markovičovou.

Poté se kolona aut přemístila do sto kilometrů vzdáleného Scheveningen, kde je ve vazební věznici mezinárodního soudu Slobodan Miloševič. Mira Markovičová přiletěla do Haagu v doprovodu jugoslávského právníka Dragoslava Ogdajnoviče, který prohlásil, že paní Mira chce vidět denně až do soboty, kdy jí vyprší platnost víza. Mluvčí tribunálu uvedl, že Miloševič bude na začátku rozhovoru se svou ženou pod dozorem stáží, ale má také právo využít zvláštní soukromý prostor pro manželské páry.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme