Miloševičovo slyšení v Haagu přerušil požár

Požár v budově Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu způsobil dočasné odložení soudního procesu se Slobodanem Miloševičem. Police vyklidila několik minut před začátkem líčení celou budovu. Oheň se však podařilo okamžitě uhasit, takže nestačil napáchat větší škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Miloševič | Foto: ČTK/AP

Mluvčí tribunálu Jim Landale uvedl, že soudní líčení s Miloševičem bylo odloženo na zítra ačkoliv hasiči dostali oheň okamžitě pod kontrolu. Podle mluvčího vznikl požár v kuchyni ve druhém patře, kde se nachází kavárna pro zaměstnance. Oheň nezpůsobil větší škody a nerozšířil se ani do dalších částí kavárny, natož jiných pater budovy.

Ihned poté, co vedení soudu nařídilo evakuaci, byl Miloševič převezen zpátky do vazební věznice v nedalekém Scheveningenu. Jeden z Miloševičových právníků prohlásil, že exprezident Jugslávie přijal zprávu o požáru s klidem. Miloševič žije v očekávání své manželky, která má přijet do Haagu pozítří. "Odklad soudního řízení je menší zlo, než kdyby nemohla přijet jeho žena," uvedl právník.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme