Mimořádná bezpečnostní opatření v Bratislavě

Mimořádná bezpečnostní opatření chystají v Bratislavě před nadcházející schůzkou amerického a ruského prezidenta. Město bude rozděleno do tří zón. Klid obou státníků bude střežit víc než šest tisíc příslušníků bezpečnostních složek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.bratislava.sk

Kromě policistů a vojáků bude na bezpečnost dohlížet také 400 hasičů a těžkooděnců. Připravena jsou vodní děla, transportéry a speciálně vybavený vrtulník. Nejstráženějšími místy budou Bratislavský hrad a okolí, hotel Carlton a Danube, prezidentský palác i úřad vlády.

Zóny budou barevně odlišeny. Do zelené se dostane každý občan po absolvování bezpečnostní prohlídky. Oranžová bude pod stálým policejním monitoringem. Do červené je vstup pro veřejnost zakázán. Jak dnes potvrdil šéf policejního sboru Kulich, mimořádná bezpečnostní opatření budou platit i na letišti, hraničních přechodech a na příjezdových silnicích do Bratislavy.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme