Mimořádně vyrovnané. Francouzské prezidentské volby nemají favority, ukazují průzkumy

Výsledky posledních průzkumů před nedělními prezidentskými volbami ve Francii potvrzují minimální rozdíly mezi čtyřmi hlavními kandidáty. Podle informace agentury AFP je rozdíl mezi prvním a posledním z favorizované čtveřice jen kolem pěti procentních bodů.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

François Hollande, francouzský prezident, který zanedlouho opustí úřad prezidenta | Zdroj: Reuters

Centrista Emmanuel Macron by měl podle francouzské agentury získat podle souhrnu různých v pátek zveřejněných průzkumů 23 až 24,5 procenta hlasů. Druhá Marine Le Penová 22 až 23 procent a třetí pravicový kandidát François Fillon 19 až 21 procent. Na čtvrtém místě je reprezentant levice Jean-Luc Mélenchon s podporou 18 až 19,5 procenta hlasů.

Odpůrkyně muslimů i 'francouzský Bernie Sanders'. 11 lidí, kteří chtějí do Elysejského paláce

Číst článek

Předpovědi volebních výsledků podle AFP komplikují nejen těsné výsledky průzkumů veřejného mínění. Velkou otázkou je i volební účast a vysoké procento nerozhodnutých voličů a vliv čtvrtečního teroristického útoku v Paříži. Analytici tak nedokážou odhadnout, kdo se nakonec o prezidentský úřad utká ve druhém kole naplánovaném na 7. května.

Ve volbách budou moci Francouzi vybírat z celkem jedenácti kandidátů. Předvolební kampaň skončila v pátek v noci a dnes už politici nesmějí už veřejně vystupovat. Stejně tak již nesmějí být zveřejňovány výsledky průzkumů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme