Ministerstvo školství nezvládá čerpat peníze z fondů EU

Ministerstvo školství dostalo poslední varování ohledně čerpání peněz z evropských fondů. Z Bruselu na úřad přišel dopis, který ministerstvo důrazně varuje před ztrátou evropských peněz. Radiožurnál má dopis k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Podle Komise by české školství mohlo přijít až o desítky miliard korun na zlepšení výuky nebo vzdělávání učitelů. Jenže program má zpoždění a současné vedení ministerstva podle Komise nedokázalo situaci zlepšit.

Úřad proto musí Bruselu už příští týden předložit plán jak chce peníze vyčerpat. Podle Jaroslava Kuby, který má evropské fondy na starosti, ministerstvo situaci zvládne. „My máme samozřejmě dlouhodobý plán, který představíme. A myslíme si, že to tak nějak stihneme vyčerpat,“ řekl Kuba.

Konkrétní detaily chtějí evropští úředníci dohodnout během své mimořádné inspekční cesty do Prahy příští týden. Pokud ministerstvo nebude dohodu plnit, české školství podle Komise o evropské miliardy přijde. Největší problém s čerpáním by mohl nastat v roce 2013.

Ondřej Houska, Petra Benešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme