Ministerstvo školství zvládlo i druhou inspekci z Bruselu

Ministerstvo školství prošlo i druhou prověrkou u Evropské komise. Její zástupci dnes prověřovali jeden z evropských programů, které úřad spravuje. Desítky miliard korun by z něj v příštích letech měly jít na regionální školství, pomůcky do škol a školení učitelů. Komise čerpání těchto peněz stále považuje za rizikové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost velmi pečlivě sleduje. Už minulý rok upozorňovala na možnost zásadních problémů. Operační program skutečně je problémový,“ řekl šéf evropských programů na ministerstvu školství Jaroslav Kuba.

„Nicméně se domnívám, že Evropská komise ocenila strategii, kterou jsme nastínili pro to, aby prostředky Evropské unie byly řádně vyčerpány ku prospěchu konkurenceschopnosti České republiky,“ dodal Kuba.

Mezi opatření, která mají zlepšit čerpání peněz patří například zjednodušené přihlášky na evropské projekty pro mateřské, základní a střední školy. V příštím roce chce úřad navíc vypsat výzvy na peníze z Bruselu i pro vysoké školy.

Ondřej Houska, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme