Ministerstvu vnitřní bezpečnosti USA bude šéfovat M. Chertoff

Novým americkým ministrem pro vnitřní bezpečnost se stal Michael Chertoff. Tento právník a zkušený justiční pracovník z New Jersey složil ve Washingtonu přísahu a vyslechl z úst amerického prezidenta ujištění, že má jeho plnou důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

George Bush si váží toho, že Michael Chertoff zná povahu nepřítele, kterému Spojené státy čelí. Bush zdůraznil, že Michael Chertoff se ujímá funkce v době, kdy je třeba všemi prostředky zabránit neustálým snahám teroristické sítě Al Káida zaútočit na území Spojených států.

Varoval také dalšího z teroristických vůdců Zárkávího, že po něm koaliční síly v Iráku jdou a rozpráší jeho zločineckou síť dříve než se také pokusí zaútočit na Ameriku, jak to po něm žádá Usáma bin Ládin.

K naplnění úkolů musí pod vedením Chertoffa 170 tisíc zaměstnanců spadajících pod ministerstvo pro vnitřní bezpečnost měnit metody, taktiku a rychle reagovat na mnohá nebezpečí na hranicích, v přístavech, letištích i ve vnitrozemí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme