Ministerstvu vnitřní bezpečnosti USA bude šéfovat M. Chertoff

Novým americkým ministrem pro vnitřní bezpečnost se stal Michael Chertoff. Tento právník a zkušený justiční pracovník z New Jersey složil ve Washingtonu přísahu a vyslechl z úst amerického prezidenta ujištění, že má jeho plnou důvěru.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkvetlý  Washington

Rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

George Bush si váží toho, že Michael Chertoff zná povahu nepřítele, kterému Spojené státy čelí. Bush zdůraznil, že Michael Chertoff se ujímá funkce v době, kdy je třeba všemi prostředky zabránit neustálým snahám teroristické sítě Al Káida zaútočit na území Spojených států.

Varoval také dalšího z teroristických vůdců Zárkávího, že po něm koaliční síly v Iráku jdou a rozpráší jeho zločineckou síť dříve než se také pokusí zaútočit na Ameriku, jak to po něm žádá Usáma bin Ládin.

K naplnění úkolů musí pod vedením Chertoffa 170 tisíc zaměstnanců spadajících pod ministerstvo pro vnitřní bezpečnost měnit metody, taktiku a rychle reagovat na mnohá nebezpečí na hranicích, v přístavech, letištích i ve vnitrozemí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme