Ministr dopravy Dobeš chce zrušit většinu programů na evropské dotace

Česko by podle ministra dopravy Pavla Dobeše z platformy LIDEM mělo pustit některé operační programy na evropské dotace. Zatím jich funguje 24, podle Dobeše bych jich mělo být asi čtyřikrát míň. Ministr dopravy v České televizi řekl, že systém je teď nepřehledný a dotace se těžko kontrolují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Pavel Dobeš | Foto: Filip Jandourek

„Bylo jich nastaveno příliš mnoho,“ uvedl Pavel Dobeš s tím, že s velkým počtem operačních programů souvisí i příliš mnoho technických a administrativních problémů.

„My právě z toho důvodu v tuhle chvíli jednoznačně přicházíme s myšlenkou, že počet operačních programů musí být výrazně snížen do pěti, šesti, sedmi,“ nastínil Dobeš.

Se snížením počtu operačních programů souhlasí i místopředseda ČSSD a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Trvá ale na tom, aby rozhodování o eurodotacích zůstalo v regionech.

Česká republika má v současnosti kvůli nesrovnalostem u evropských dotací problémy s jejich vyplácením. V červnu a v červenci vše prozkoumají evropští kontroloři. Už zítra auditoři Evropské komise zamíří do Úřadu Regionální rady Severozápad v Ústí nad Labem.

Libor Procházka, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme