Ministr Fini: Střelba na auto s novinářkou byla incidentem

Itálie stále žije polemikou o okolnostech smrti italského agenta Nicoly Calipariho. Ten se stal minulý pátek obětí střelby americké hlídky na vozidlo, v němž agenti přepravovali na bagdádské letiště právě osvobozenou italskou novinářku Giulianu Sgrenovou. Do případu se nejnověji vložil šéf italské diplomacie Gianfranco Fini.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicola Calipari | Zdroj: ČTK

Italský ministr zahraničí Gianfranco Fini zdůraznil, že se jednalo zcela jistě o incident. Současně však požaduje po Spojených státech pravdu a spravedlnost, aby viníci byli potrestáni. Fini odhalil další podrobnosti o pátečním incidentu. Dva mladí američtí vojáci z hlídky, která střílela na automobil s italskou novinářkou a třemi agenty, když si uvědomili, co se stalo, zdrcení prosili zoufale o odpuštění lehce zraněného řidiče.

Ministr Fini dále řekl, že v případě únosu Giuliany Sgrenové Itálie spolupracovala s řadou zemí, že možnost vojenské akce byla vyloučena od samého začátku a že velký podíl na osvobození žurnalistky měly masové iniciativy v Itálii.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme