Ministr Kavan opustil nemocnici a pokračuje v návštěvě

Ministr zahraničí Jan Kavan pokračuje v návštěvě Spojených států, kterou zkomplikovaly jeho problémy se srdcem. Dnes v noci ho lékaři propustili z nemocnice, a tak mohl opustit Washington a odletět do New Yorku. Jak hlásí naše zpravodajka Olga Krupauerová, ministr byl při odchodu z nemocnice sice pobledlý, ale řekl, že se cítí dobře a newyorskou část pracovní návštěvy dokončí podle plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavan byl hospitalizován se slabým infarktem krátce po příletu do Washingtonu v noci na pondělí. Dostal ho do rukou stejný lékařský tým v čele s kardiologem Richardem Katzem, který úspěšně léčil i amerického viceprezidenta Richarda Cheneyho. Ministr Kavan podstoupil loni v prosinci operaci bypassu. Podle jeho slov se mu v Americe dostalo výborné lékařské péče až na počáteční průtahy s nočním přijetím na pohotovost. V New Yorku se ministr Kavan mimo jiné setká s předsedou Valného shromáždění OSN. Mezitím se operativně hledá náhradní termín jeho plánované schůzky s americkým ministrem zahraničí Colinem Powellem a prezidentovou poradkyní pro bezpečnostní záležitosti Condoleezzou Riceovou.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme