Chorvatsko 0:0 Brazílie

Ministr Kavan opustil nemocnici a pokračuje v návštěvě

Ministr zahraničí Jan Kavan pokračuje v návštěvě Spojených států, kterou zkomplikovaly jeho problémy se srdcem. Dnes v noci ho lékaři propustili z nemocnice, a tak mohl opustit Washington a odletět do New Yorku. Jak hlásí naše zpravodajka Olga Krupauerová, ministr byl při odchodu z nemocnice sice pobledlý, ale řekl, že se cítí dobře a newyorskou část pracovní návštěvy dokončí podle plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavan byl hospitalizován se slabým infarktem krátce po příletu do Washingtonu v noci na pondělí. Dostal ho do rukou stejný lékařský tým v čele s kardiologem Richardem Katzem, který úspěšně léčil i amerického viceprezidenta Richarda Cheneyho. Ministr Kavan podstoupil loni v prosinci operaci bypassu. Podle jeho slov se mu v Americe dostalo výborné lékařské péče až na počáteční průtahy s nočním přijetím na pohotovost. V New Yorku se ministr Kavan mimo jiné setká s předsedou Valného shromáždění OSN. Mezitím se operativně hledá náhradní termín jeho plánované schůzky s americkým ministrem zahraničí Colinem Powellem a prezidentovou poradkyní pro bezpečnostní záležitosti Condoleezzou Riceovou.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme