Ministr Kavan v nemocnici

Návštěva ministra zahraničí Jana Kavana ve Spojených státech se zkomplikovala poté, co byl hospitalizován kvůli srdeční slabosti. Program šéfa diplomacie zůstává nejasný. Podle Kavanova mluvčího Aleše Pospíšila má být propuštěn z nemocničního ošetření dnes dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavanovi se udělalo nevolno už krátce po příletu v neděli. Pospíšil uvedl, že nejde o kritickou srdeční příhodu, ale s ohledem na ministrovu "lékařskou historii" je podle něho zapotřebí věnovat náležitou pozornost i takovému případu.

Včera se měl Kavan ve Washingtonu setkat se svým americkým protějškem Colinem Powellem a s prezidentovou poradkyní pro otázky národní bezpečnosti Condoleezzou Riceovou. Chtěl také zjišťovat americký postoj ke své kandidatuře na předsednické křeslo 57. Valného shromáždění OSN v roce 2002. Dalším tématem měla být fúze Boeingu s Aerem Vodochody při výrobě letadel.

Nyní je třeba operativně Kavanův program přepracovat. Pospíšil nevyloučil, že setkání s Powellem a Riceovou bude ještě dnes, nebo ve středu či kdykoli v týdnu. Další dnešní prioritou je schůzka s náměstkem amerického ministra obrany Paulem Wolfowitzem.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme