Ministr obrany USA Gates podporuje stažení vojáků z Iráku

Robert Gates, americký ministr obrany, chce vojáky z Iráku stáhnout co nejdřív. Stejně jako nastupující prezident Barack Obama, který Gatese potvrdil jako šéfa Pentagonu ve své nové vládě. Staronový ministr ale nechce říct, dokdy mají Američané odejít.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soumrak v Iráku

Soumrak v Iráku | Foto: National Guard New York

Spojené státy mají nyní v Iráku 146 tisíc vojáků. Podle plánu Baracka Obamy by měli odejít do 16 měsíců od jeho nástupu do Bílého domu. Ministr obrany Gates souhlasí s tím, že by se tak mělo stát co nejdřív, ale na dotazy novinářů nechtěl říct, jestli souhlasí s časovým plánem Baracka Obamy.

Odchod americké armády musí být podle něj zodpovědný a s tím prý souhlasí i nastupující prezident. Oba jsou zajedno v tom, že je potřeba naopak posílit jednotky v Afghánistánu, kde se stále nedaří potlačit odpor ozbrojených přívrženců bývalého vládního hnutí Taliban.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme